zabawka dla kota gdzie kupić

Akcesoria dla kotów – jakie warto kupować? Zabawki dla kotków

Akcesoria dla kotów – jakie warto kupować? Zabawki dla kotków

Na pewno każdy choć raz spotkał kota, który napiętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu szczególnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych rzeczy, którą musi robić każdy duży kotek I nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo szpony każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze oznajmienia, że to jego obszar. Jeżeli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota położony w pomieszczeniu pozwoli ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
kup zabawkę swojemu kotu https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka gwarantują naszym kotkom komfort, są niezwykle pożądane zwłaszcza kotom mieszkającym nieprzerwanie w domu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, natomiast na szczególnie rozbudowanych drapakach ma sposobność do wyjątkowo skomplikowanych uciech. Korzystnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby ochronić przed zadrapaniem meble czy kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często przebywają właściciele, zatem ofiarą może ulec leżanka w salonie. Kotki uwielbiają też oznaczać swoje otoczenie nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład odmiennego kotka.

Doskonale jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najdoskonalsze, położone w kiepskim miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia a może służyć kotu jako funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest więc to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, ustawionego na podkładce pionowo lub ukosem, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce albo być przymocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, a również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szalenie bogata, mają one najrozmaitsze wymiary, mają inne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem tudzież upodobaniami pupila. Jeżeli kot uwielbia więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.