karma dla psa

Czego wystrzegać się w karmach suchych i mokrych dla psa?

Czego wystrzegać się w karmach suchych i mokrych dla psa?

Dobór idealnej znakomitej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie bezproblemowe, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze składników, które znajdują się w żywności. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest sporządzana na bazie zboża oraz różnych roślin. Jednak tak koty jak również psiny są mięsożercami, więc winnym być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Nabywając karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, więc ich dieta musi obowiązkowo składać się na mięsie. Koty nie posiadają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy odkryć ziarna, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, iż są dobrym jedzeniem dla gatunku stworzeń mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez określony gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsa też nie może być opisana poprawnie. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które mają w sobie sporo mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to zdecydowanie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Jakiekolwiek owoce oraz warzywa poprawiają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one zboża w żywności.

Pierwiastki mineralne są także bardzo przydatne, jednak trzeba mieć zawsze na uwadze to, że jedzenie musi liczyć bardzo wysoką zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą pewnością powinniśmy unikać karm w których odnaleźć, można wyroby naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące lub też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo mają zakaz wykorzystywania w ludzkim pożywieniu, czy w żywności dla psów, jak BHT, Ethoxyquin i też BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są dodane przez wytwórcę, nie istnieje wymagany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać zapewnienia, jakie zamieszcza producent o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy też zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są niewiadomego źródła, ponieważ może to być wszystko oraz z całą stanowczością będzie wówczas miało niezmiernie niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich opakowaniach dokładnych proporcji pewnych składników, mianowicie które wchodzą w skład karmy, zatem dokonanie dobrej opinii będzie wtedy polegało na naszej wiedzy. Jeśli chodzi zaś o gotową żywność, rozsądnie będzie z naszej strony być bardziej krytycznym, niż wierzyć informacjom w telewizji bądź necie.