silikonowe żwirki dla kota

Jaki będzie najwłaściwszy rodzaj żwirku dla kotka?

Jaki będzie najwłaściwszy rodzaj żwirku dla kotka?

Żwirek dla kota to wówczas niezbędne wyposażenie kuwety. Istnieją przeróżne rodzaje żwirków dla kota. Którykolwiek z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak także krytej. Żwirek dla kotów posiada taki defekt, że nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu niedaleko kuwety tudzież roznoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html polecamy żwirek silikonowy

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piach. Jednakże na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kotów, o wiele stosowniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają zwykły piach. Są konieczne dla kotków, które notorycznie wychodzą na pole i lubią grzebać w glebie. Takie kotki pragną mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla pupila niezwykle błyskawicznie zaczyna brzydko pachnieć, bowiem nie ma szansy odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Tymczasem ten większy i dodatkowo grubszy jest mniej funkcjonalny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, którą można bezpośrednio usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy aromatyczne. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Ów żwirek dla pupila jest wyjątkowo wydajny.

Gdy go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym lokum, aby woda z moczu prędko wyparowała. Wyjątkowo uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy także drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do ubikacji. Taki żwirek świetnie zobojętnia zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością jest to zatem, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, które wolno dawać w niedużej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają jednocześnie zalety oczyszczające.