Jaki drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Jaki drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet najbardziej wybrednego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego typu znajdują zastosowanie w pokojach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Powstały po to, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wyposażenie pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, obszyta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

drapak dla kota