mały pies rasowy - psia dieta wegetariańska

Jedzenie bez mięsa dla psa? Czy pies może być wegetarianinem, weganinem?

Jedzenie bez mięsa dla psa? Czy pies może być wegetarianinem, weganinem?

Co powiecie na psinę, który będzie konsumował zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięska? Czy to niemożliwe? Wszak będzie to możliwe, czworonogi też potrafią być jaroszami.

Niechybnie psina weganin brzmi dla wielu dziewczyn niezrozumiale. Jednakowoż wegetarianizm i weganizm pozyskują coraz więcej sprzymierzeńców. Trudno się temuż dziwić w okresie, gdy okaże się, iż pan jest zagorzałym wrogiem spożywania mięsiwa. Zatem chciałby, żeby jego czworonożny towarzysz też żywił się tylko przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Pieski w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kociaki potrzebują jeść mięcho o tyle pieseczki są w stanie bez niego się wychowań. Niemniej dużo weterynarzy nieprzychylnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, by taką zmianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwykle tego, że piesek nie będzie miał zapewnionych wszystkich elementów w odpowiednich proporcjach. Naturalnie takie ryzyko występuje, jeżeli menu będziemy układać indywidualnie oraz nie będziemy posiadać stosownego doświadczenia. Ale jeśli będziemy w stanie przyrządzić dietę trafnie zbilansowana można przypuszczać, że doskonale się sprawdzi i pieskowi nic się nie stanie.

Karmę wege bez kłopotu będzie można kupić w internecie, różne produkty tego typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom bezmięsna karma nie jest też szczególnie kosztowna – worek, który zawiera jakiś 12 kg będzie można pozyskać za blisko 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje strawa znakomitej marki w składzie tradycyjnym.

Najczęściej dawanie takiej karmy to wynik decyzji właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki pokarm jest dla psiaka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to związane z alergiami, czasem pupila alergizuje najpierw wieprzowina, później mięsiwo z kuraka, wołowina bądź ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze wywołuje awersję. W takich sytuacjach karma jarska nie będzie zachcianką, tylko to jedyny zabieg na to, by pies był zdrowy.
Psina wegetarianin! Przekąski bez mięska

Nieistotne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można podawać czworonogowi wegetariańskie przekąski.

Jarzynowe zakąski dla zwierzaków

Psina weganin z radością pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej łagodny smak będzie sprawiał, że jest wówczas dla psiaczka rewelacyjny element oraz będzie po niego chętnie sięgał. Również świetne będzie także dobrze przyswajalne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi oraz będzie można je dostarczać psinom. W diecie zwierzaka pojawiać się może także kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza doskonałe kwasy tłuszczowe omega3. Cennym elementem będzie również brokuł, z którego przygotować można znakomitą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezwykle istotne to także będzie tam minimalna ilość kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety bezmięsnej będą też buraki, które będzie można serwować w postaci buraczanych wiórków.