Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okazją, żeby poświęcić czas swojemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, aby zrelaksować się, w tym samym czasie poświęcając pupilowi chwilę. W letnie miesiącewarto uważać na kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są dostępne dla ras psów różnych rozmiarów, więc łatwo znajdziemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciw kleszczom i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają wszechstronną ochronę pupila. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu daje ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest większa ochrona, na przykład w formie kropli mających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny https://www.krakvet.pl/