akcesoria dla psa - duże legowisko

Przybory dla pieska – czy należałoby zakupić legowisko dla dużego psa?

Przybory dla pieska – czy należałoby zakupić legowisko dla dużego psa?

Sportowe szelki dla czworonoga

Z czworonogiem potrafimy ćwiczyć wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu specjalistyczny sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psa posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i polski producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa zbudowane są tak, aby dać czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów można wykorzystywać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, ale lepiej jest wykorzystywać specyficzne szelki poświęcone do biegania z czworonogiem czy przejażdżki na rowerze.
legowisko dla psa zobacz koniecznie

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to zatem szelki znakomicie dobrane do figury psiaka, gwarantują ochronę szyi i pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu i dodatkowo nie powodują zranień. Szelki dla psa Line mogą być wykorzystywane także na co dzień, szczególnie do długich spacerów. Są to szelki przydające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi więc to połączenie tradycyjnych szelek typu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka także najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże można praktykować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można nadzwyczaj dobrze dobrać do wymiarów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają symetrycznie siłę, z którą pies ciągnie, pozwalając mu na wygodną i dodatkowo wydajną pracę tudzież lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są lekkie oraz przyjemne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, kolejne do zaczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze lub dalekiej wędrówki.

Firma Sali robi również doskonałe szelki dla psiaka „norweskie”, które także sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Dedykowane są dla psów, które zbyt intensywnie nie ciągną i prawidłowo reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas również wszechstronne szelki, wolno zakładać je psu na codzienne spacery, a jeszcze używać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i dodatkowo miękkie, ich cechą jest dodatkowo ekspresowe i także łatwe zakładanie i dodatkowo ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, i kieszonkę na identyfikator.
Jak preferujemy uprawiać sport z psem potrzebujemy wyszukać dla niego optymalne, odpowiednie oraz zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.