Psia starość.

Psia starość.

Jesień życia zapukała do naszych drzwi, raczej do naszego czworonoga. Wcale nie musi być ona samotna, w godny sposób nasz pupil może spokojnie przeżyć dobrych kilka lat. Z uśmiechem na pysku, w serdecznym wśród najbliższych.
Czym objawia się starość u pupila?
Nie ważne czy duży czy mały, rasowiec czy kundelek, oznaki starości są bardzo podobne. Dojrzały wiek czasem bywa bardzo trudny, pojawia się szereg różnych, często bardzo przykrych schorzeń. Proces starzenia jest niestety bolesny, nasz zwierzak traci siły, staje się wolniejszy, bardziej apatyczny, bierny. Czasy bardzo uległy zmianie, rozwój weterynarii pomaga dożyć naszemu pupilowi spokojnej starości.
Objawy starości bywają różne, często pojawia się demencja starcza. Czym jest ta demencja starcza? Po prostu jest to patologiczna forma wchodzenia w wiek dojrzały układu nerwowego. Początek bywa mało zauważalny, jednak przyjazne oko pana szybko zauważy zmiany w zachowaniu psa. Demencja starcza u zwierzaka nazywanacharakteryzowanajest jako zespół zaburzeń poznawczych, objawy często związane są z dezorientacją, zaburzeniami cyklu snu i czuwania a nawet utraty nawyków i umiejętności, z którymi pies doskonale sobie radził. Pojawia się problem z utrzymaniem czystości w domu, w tym z utrzymaniem moczu.

Pampersy dla psa

– pierwsza pomoc
opiekunowie swoich czworonogów nie muszą obawiać się o swoje mieszkanie. Nieprzyjemny zapach, plamy i wiele innych zabrudzeń. Coraz większy rozwój akcesoriów dla zwierzaków spowodował, że wytwórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli idealnie dopasowane pampersy dla psa. Komfort, wygoda i czystość to największe atuty nowego produktu.
Nietrzymanie moczu to jeden z wielu problemów, często na drodze spokojnego życia pojawiają się problemy ze stawami, psi Alzheimer, zaćma oczna oraz inne, także przykre oznaki starości.

Jak sprawować opiekę nad swoim psem?

Najważniejsza jest miłość, wyrozumiałość i troska. Na pewno nasz czworonóg będzie potrzebował więcej uwagi niż wcześniej. Zanim zaczniemy pomagać naszemu psu, warto stan zdrowia skonsultować z lekarzem weterynarii. Potrzebnemogą być na początek witaminy dla psa oraz inne leki.
Tłuszczak u psa – czy jest niebezpieczny?
Często nasz przyjaciel boryka się z dużo cięższymi schorzeniami, jak nowotwory. Nie każdy rodzaj musi być groźna dla zdrowia. Psi tłuszczak to bezpieczna postaćraka, która nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu naszego pupila, czasem jednak bywa pomocna pomoc chirurgiczna. To jedna z niewielu odmian, które pozwalają na długie życie. Zwierzęta jak ludzie męczą się z dużo groźniejszymi postaciami nowotworów, które szybko odbierają zdrowie i siły na prawidłowe funkcjonowanie ciała. Warto zadbać o psa, który wchodzi powoli w okres jesieni życia, by czuł się potrzebny, kochany.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny