Rodzaje kocich toalet

Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla przykładu kuwety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość akceptuje, ale widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezstresowo utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który usuwa nieczystości do kontenera, alboż do kanału. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kociej toalety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które bezustannie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. skoro kot już skończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, w tym celu, by wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek lubi kopać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było na górze napisane – trzeba uważać, aczkolwiek wybrane kocięta nie zaakceptują takowych kuwet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić w środek kuwetę, skoro nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się co więcej pozyskać akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html drapak dla kota