W jaki sposób wyszukać rasę psiaka właściwą dla Ciebie?

W jaki sposób wyszukać rasę psiaka właściwą dla Ciebie?

To, że psiak jest najznakomitszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ów futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i realia, w jakich przebywa. Dla niego liczy się wyłącznie łagodne spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję dużego psa, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej świetnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Wygląd pieseczka i jego piękny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły szczeniak wyjątkowo szybko rośnie i gospodarz nawet nie zanotuje, jak przeobraża się w dojrzałego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i wesołego pyszczka.


Aktywny psiak i ospały człowiek


Określając się na posiadanie psa, należy dokładnie zapoznać się z jego odmianą, ażeby wspólnie z nim stanowić zgrany i harmonijny związek. Psiaczki potrzebujące mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć świadomość, że to niewiarygodnie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie zdefiniować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, idealnie sprawdzą się tu pieski nieduże, które łatwo pomieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Tymczasem niewielkie psy mimo własnego wspaniałego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają lęk i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w domu występują małe dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, albowiem źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i wagę.

Piesek agresywny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich odmianami, by trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami oraz trybem życia człowieka, gdyż jedynie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

mokra karma dla psa hurtownia